۱۲ /۰۷ /۱۴۰۱

برگزاری سمینار بین المللی ابر توسعه دهندگان جامعه PHP با حضور شرکت رنگیلتون اسپانیا و شرکت اوبری روسیه در تهران

ایران اسکریپت

موضوع: رفع خطای آپلود نوشتن فایل روی دیسک ناموفق

رفع خطای آپلود نوشتن فایل روی دیسک ناموفق

آیا هنگام آپلود فایل ها در وردپرس، خطای «آپلود: نوشتن فایل روی دیسک انجام نشد» را مشاهده می کنید؟ این خطای رایج می تواند برای کاربران مبتدی بسیار خسته کننده باشد. در این مقاله نحوه رفع خطای آپلود: نوشتن فایل روی دیسک ناموفق در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

چه عواملی باعث خطای نوشتن فایل در دیسک در وردپرس می شود؟

این خطا به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد. با این حال، رایج ترین آنها مجوزهای پوشه نادرست است. هر فایل و پوشه در وب سایت شما دارای مجموعه ای از مجوزها است. وب سرور شما دسترسی به فایل ها را بر اساس این مجوزها کنترل می کند.

مجوزهای نادرست به یک پوشه می تواند توانایی شما را برای نوشتن فایل روی سرور از بین ببرد. این بدان معناست که وب سرور شما نمی تواند فایل های جدیدی را به آن پوشه خاص ایجاد یا اضافه کند. اگر بخواهید تصاویر یا هر فایل دیگری را از قسمت مدیریت وردپرس آپلود کنید ، یکی از پیام های خطای زیر را دریافت خواهید کرد:

  • وردپرس نتوانست روی دیسک بنویسد
  • وردپرس به دلیل خطا در نوشتن فایل روی دیسک بارگذاری نشد
  • امکان ایجاد دایرکتوری wp-content/uploads/2016/03 وجود ندارد. آیا دایرکتوری والد آن توسط سرور قابل نوشتن است؟

رفع خطای آپلود در نوشتن روی دیسک در وردپرس

ابتدا باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شوید .برای این آموزش، ما از کلاینت رایگان FileZilla FTP استفاده می کنیم. اگر از مشتری FTP دیگری استفاده می کنید، ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد.

نحوه رفع خطای وردپرس در نوشتن فایل روی دیسک به سه روش

 

هنگامی که خطای Upload: Failed to Write File to Disk وردپرس را در حین تلاش برای آپلود عکس برای آن پست فوق العاده ای که به تازگی جمع آوری کرده اید مشاهده می کنید، تنها واکنش می تواند ناامیدی خالص باشد. و در حالی که هرگز مطلوب نیست که خطا در وردپرس را تجربه کنید، رفع این خطا بسیار آسان است. در این آموزش، علل مختلف خطا را مورد بحث قرار می‌دهیم و به شما نشان می‌دهیم که چگونه آن را با مراحل آسان دنبال کنید.

گزینه 1 بررسی مجوزهای پوشه آپلود

همانطور که در بالا گفته شد، این شایع ترین علت آپلود است: خطای نوشتن فایل روی دیسک وردپرس. هر زمان که سعی می کنید فایل ها را در یکی از پوشه های وب سایت خود بنویسید (آپلود کنید)، وب سرور بررسی می کند که آیا پوشه ها مجاز به نوشتن آن فایل ها هستند یا خیر. اگر هر پوشه ای مجوزهای مناسب را نداشته باشد، وب سرور قادر به نوشتن فایل ها در آن پوشه نیست. همین امر در مورد ایجاد تغییرات در فایل‌های خاص نیز صدق می‌کند، زیرا آنها همچنین مجوزهایی دارند که توانایی تعامل با آن فایل را تعیین می‌کنند.

گزینه 2 بررسی محدودیت سهمیه

یکی دیگر از دلایل آپلود: خطای Fail to Write File to Disk وردپرس این است که وب سایت شما از محدودیت فضای سرویس میزبانی وب فراتر رفته است. در میزبانی اشتراکی هاستینگر ، فضای دیسک نامحدود است، اما بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی دیگر محدودیت های بسیار کمی را تعیین می کنند.

گزینه 3 بررسی پوشه موقت

اگر خطا همچنان ادامه دارد، می توانید مطمئن باشید که پوشه موقت سایت وردپرس شما با حداکثر ظرفیت خود پر شده است. وردپرس با آپلود محتوای شما در یک مکان موقت روی سرور کار می کند و سپس اقدام به ذخیره این محتوا در پوشه Uploads می کند. اما اگر پوشه موقت خودش اتاق نداشته باشد، هیچ راهی وجود ندارد که آن محتوا به پوشه  Uploads برسد و خطای Upload: Failed to Write File to Disk رخ می دهد.

برگزاری دوره های فوق پیشرفته برنامه نویسی ایران اسکریپت
برگزاری دوره های فوق پیشرفته برنامه نویسی ایران اسکریپت
برگزاری دوره های فوق پیشرفته برنامه نویسی ایران اسکریپت
برگزاری دوره های فوق پیشرفته برنامه نویسی ایران اسکریپت
برگزاری دوره های فوق پیشرفته برنامه نویسی ایران اسکریپت
برگزاری دوره های فوق پیشرفته برنامه نویسی ایران اسکریپت
برگزاری دوره های فوق پیشرفته برنامه نویسی ایران اسکریپت