برگزاری سمینار بین المللی ابر توسعه دهندگان جامعه PHP با حضور شرکت رنگیلتون اسپانیا و شرکت اوبری روسیه در تهران

1731 امتیاز
5/5

آموزش روبی

برگزاری دوره های آموزش سطح بالا و تخصصی روبی در مرکز آموزش عالی ایران اسکریپت بصورت کاملا آکادمیک و ترمیک ویژه متقاضیان علاقه مند به یادگیری و آموزش روبی به همراه اعطای گواهینامه بین المللی و آزمون سنجش سطح از کشور سوئیس و موسسه Certify آمریکا

رتبه 1 آموزش حرفه ای

دپارتمان آموزش و توسعه علوم انفورماتیک

آموزش آکادمیک

دپارتمان آموزش و توسعه علوم انفورماتیک

2 دهه تجربه

دپارتمان آموزش و توسعه علوم انفورماتیک

رشته های منعطف

دپارتمان آموزش و توسعه علوم انفورماتیک

شرایط برگزاری دوره آموزش روبی

دوره آموزش روبی توسط تیم انفورماتیک ایران اسکریپت در دسترس عموم علاقه مندان و متقاضیان قرار گرفته است . ایران اسکریپت بعنوان یک مرجع حرفه ای در حوزه آموزش انفورماتیک و فناوری اطلاعات با تشکیل دوره های آموزش روبی جامع ترین و تخصصی ترین خدمات آموزش حرفه ای را به علاقه مندان به یادگیری روبی ارائه میکند.

تخصصی ترین مرکز آموزش روبی

آموزش روبی یکی از فیلد های کاملا تخخصی در حوزه انفورماتیک و فناوری اطلاعات میباشد که نیاز به تجربه و تخصص بالا دارد . مجموعه ایران اسکریپت بعنوان یکی از پیشکسوتان صنعت آی تی کشور با داشتن بیش از 12000 پروژه ملی و بین المللی و همچنین با برگزاری بیش از 170 هزار رویداد آموزشی در زمینه روبی یکی از تخصصی ترین مراکز آموزش روبی در کشور میباشد.

دوره آموزش روبی ( RUBY )

[kkstarratings]
وضعیت : در حال برگزاری (امکان ثبت نام وجود دارد)
برگزاری دوره آموزش روبی در مرکز آموزش عالی ایران اسکریپت را میتوان بعنوان یکی از بهترین و تخصصی ترین رویداد های آموزشی در کشور نام برد ، این مجموعه با برگزاری دوره های اموزش تخصصی و پیشرفته روبی بصورت کاملا آکادمیک و استاندارد توانسته اقدام موثری در حوزه توسعه علمی و تکنیکال روبی در کشور داشته باشد . از طرفی با توجه به نبود منابع علمی و مناسب در کشور این مرکز توانسته سورس های اصلی و مادر در زمینه روبی را تدوین و بطور کامل گردآوری نماید و از طرفی مباحث و سرفصل های آموزشی روبی را با زبانی ساده و قابل درک به عموم علاقه مندان به یادگیری آن ارائه کند . دوره آموزش روبی سالانه طی دو مرحله تحت بروزرسانی و آپدیت قرار گرفته و آخرین دست آوردهای علمی و آموزشی در این حوزه گردآوری و در دسترس دانشپذیران قرار میگیرد .
کلیه متقاضیان و علاقه مندان به فراگیری و آموزش روبی میتوانند از طریق همین صفحه نسبت به ثبت نام و شرکت در این دوره آموزشی اقدام نمایند .

سرفصل های آموزشی

1- مروری بر ……(برای مثال زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت)

2- آموزش مفاهیم و اصطلاحات پایه و تخصصی …….. (برای مثال جاوا اسکریپت)

3- 

4-  

1- اینجا تایپ کنید

2- 

3- 

درباره روبی

زبان ruby چیست و چه کاربردی دارد؟

Ruby روبی زبان برنامه نویسی پویا و شی گرا و زبانی Open Ssource _ متن باز است. ruby  شبیه زبان‌ های برنامه نویسی perl و Smalltalk است که این زبان‌ ها نیز شی گرا و پویا هستند . Ruby  در سیستم عامل‌ های مختلف مانند  Windows، Mac  و Unix قابل اجرا می‌ باشد . همه چیز در ruby به صورت شی است و هر کد ویژگی ‌های خود را دارد .

کاربردهای زبان برنامه نویسی روبی چیست ؟

مهم‌ترین کاربرد روبی به دلیل وجود فریم‌ ورک Ruby on Rails برای طراحی سایت و توسعه‌ ی نرم‌ افزارهای تحت وب است ولی به دلیل قابلیت ‌های زیاد و امکانات گسترده درست مثل Python و Perl یک زبان همه ‌منظوره شناخته می ‌شود و می ‌تواند برای کاربردهای زیر مورد استفاده قرار بگیرد :

    برنامه ‌نویسی سمت سرور

    سرویس ‌های خودکار سازی تست

    ساخت بازی

    محاسبات صنعتی و پزشکی

معایب روبی برای طراحی سایت

استفاده از روبی برای طراحی سایت با مشکلاتی نیز همراه است که ممکن است در تصمیم‌ گیری ما برای انتخاب زبان برنامه ‌نویسی اثر بگذارند :

هاست ‌هایی که از روبی پشتیبانی می‌کنند نسبت به php به مراتب کم تر است و احتمالا برای میزبانی سایت ناچار خواهید شد تا یک سرور مجازی تهیه کنید.

برنامه ‌نویسان روبی نسبت به php و Java و پایتون و دات نت ، کم تر هستند و در آینده برای توسعه‌ ی سایت با مشکلاتی مواجه خواهید شد .

روبی زبان بسیار سریعی به شمار نمی‌رود و برای میزبانی سایت ‌هایی با بازدید کننده زیاد به منابع زیاد و هزینه‌ بیش تری نیاز خواهید داشت .

مفاهیم شی گرایی در ruby

همه چیز در روبی یک شی است. همه اعداد ، رشته ها یا حتی کلاس‌ها یک شی هستند . کل زبان ruby براساس مفاهیم شی و داده ساخته شده است.  OOPs  یک مفهوم برنامه نویسی است ، که برنامه نویسان از آن برای طراحی برنامه ‌های کاربردی و برنامه ‌های کامپیوتری استفاده می‌کند .

Encapsulation:  

این مفهوم جزئیات پیاده سازی یک کلاس را از اشیاء دیگر پنهان می‌ کند . هدف اصلی Encapsulation  محافظت از داده ها در برابر دست کاری داده‌ها است .

Polymorphism:  

در این مفهوم قابلیت نمایش یک اپراتور و عملکرد آن به روش ‌های مختلف را برای داده ‌های مختلف نشان می ‌دهد .

Inheritance

Inheritance با استفاده از کلاس ‌های از پیش تعریف شده ، کلاس‌ های جدیدی ایجاد می ‌کند . کلاس جدید رفتار کلاس parent خود را به ارث می ‌برد که به نام superclass معرفی می ‌شود . به این ترتیب ، کلاس ‌های از پیش تعریف شده می ‌توانند قابل استفاده مجدد و مفیدتر از قبل باشند .

Abstraction:  پیچیدگی یک کلاس را با استفاده از مدل‌ سازی کلاسی که متناسب با مسئله پنهان می ‌کند .

نحوه ایجاد کلاس در زبان ruby

کلاس ruby طرح اولیه یک نوع داده را تعریف می ‌کند . معنی آن نام کلاس را مشخص می‌کند . یک کلاس با کلمه کلیدی Class و به دنبال آن Class name تعریف می ‌شود و با کلمه کلیدی end به پایان می ‌رسد . در کلاس زبان  ruby ، نام کلاس با حروف بزرگ شروع می ‌شود .  نام کلاس را با بیش از یک کلمه در کنار حروف بزرگ و بدون نویسه جدا کننده اجرا می ‌شود .

با نوشتن کد زیر یک کلاس جاوا ایجاد می‌ شود :

class Greeter

خروجی به شکل زیر خواهد بود :

sssit@JavaTpoint:~$ irb

irb(main):001:0> class Java

irb(main):002:1> def initialize(name = “world”)

irb(main):003:2> @name = name

irb(main):004:2> end

irb(main):005:1> def say_welcom

irb(main):006:2> puts “welcom #{@name}!”

irb(main):007:2> end

irb(main):008:1> def say_bye

irb(main):009:2> puts “Bye # #{@name}, see you soon.”

irb(main):010:2> end

irb(main):011:1> end

=> nil

یک کلاس جدید جاوا ایجاد می شود . name@ یک متغیر نمونه است که برای همه متدهای کلاس جاوا در دسترس است . توسط say_welcome و say_bye استفاده می‌شود .

انواع متد ها در  Ruby

متد‌ها توابعی هستند که در داخل ساختار یک کلاس تعریف می‌ شوند . داده ها در ruby از طریق Methods قابل دسترسی هستند . وقتی که یک متد فراخوانی می ‌شود ، مسیری دنبال می ‌شود که ruby در آن جست و جو می‌کند . برای پیدا کردن زنجیره جستجوی Methods  می توانیم از روش ancestors استفاده کنیم .

متدی با کلمه کلیدی def تعریف می ‌شود و با کلمه کلیدی end پایان می ‌یابد . ما نام متدی را تعریف می ‌کنیم که خروجی زیر را نمایش می‌ دهد :

sssit@JavaTpoint:~$ irb

irb(main):001:0> def name

irb(main):002:1> puts “My name is Anna!”

irb(main):003:1> end

=> nil

irb(main):004:0> name

My name is Anna!

=> nil

irb(main):005:0>

کلمه کلیدی def تعریف نام متد را شروع می‌ کند . سپس ساختار متد را می ‌نویسیم . انتهای خط آخر نشان می‌ دهد که متد تعریف شده است .

متد های  Instance 

متد‌های instance هم با کلمه کلیدی def تعریف شده است و فقط با یک نمونه کلاس قابل استفاده است .

مثال برای متدهای  instance

#!/usr/bin/ruby -w  

# define a class  

class Circle  

# constructor method  

def initialize(r)  

@radius = r  

end  

# instance method  

def getArea  

3.14 * @radius * @radius  

end  

end  

# create an object  

circle = Circle.new(2)  

# call instance methods  

a = circle.getArea()  

puts “Area of the box is : #{a}”

و خروجی برنامه به شکل زیر خواهد بود :

sssit@JavaTpoint:~/desktop$ ruby hello.rb

Area of the box is : 12.56

sssit@JavaTpoint:~/desktop$

وراثت در  Rubyبه چه صورت است ؟

در وراثت کلاس ‌های جدید را با استفاده از کلاس‌ هایی که از پیش تعریف شده است ایجاد می‌کنیم . کلاس‌ هایی که جدید ایجاد شده ‌اند ، کلاس‌ه ای مشتق شده و کلاس ‌هایی که از آنها مشتق شده‌اند ، کلاس‌ های پایه می‌گویند . با وراثت ، یک کد می‌تواند دوباره استفاده شود که باعث می ‌شود پیچیدگی در برنامه کاهش یابد . روبی از چندین سطح وراثت پشتیبانی نمی ‌کند . به جای آن از mixins پشتیبانی می ‌کند . در Ruby از کاراکتر < برای ایجاد یک زیر کلاس استفاده می ‌کنند . نحوه ایجاد در زیر نشان داده شده است  :

parentClass < subClass

مثال برای ( Ruby Inheritance ) وراثت در  ruby

#!/usr/bin/ruby  

class Parent  

def initialize  

puts “Parent class created”  

end  

end  

class Child < Parent  

def initialize  

super  

puts “Child class created”  

end  

end  

Parent.new  

Child.new

در برنامه‌ ای که در بالا نوشته شده است دو کلاس ایجاد شده است . یکی از آن ‌ها کلاس Parent  و دیگری کلاس Child که هردو مشتق شده است . متد super سازنده کلاس Parent  را فراخوانی می ‌کند .

خروجی برنامه به شکل زیر خواهد بود :

sssit@JavaTpoint:~$ cd Desktop/

sssit@JavaTpoint:~/Desktop$ ruby hello.rb

parent class created

parent class created

child  class created

sssit@JavaTpoint:~$ cd Desktop$

اگر دقت کنید در خروجی اول کلاس Parent ایجاد می‌شود ، سپس کلاس Child مشتق شده نیز سازنده کلاس parent خود را فراخوانی می‌ کند و پس از آن کلاس Child ایجاد می‌شود .

اساتید دوره

اساتید دوره آموزش روبی  در مرکز آموزش عالی ایران اسکریپت دارای حداقل 10 سال سابقه فعالیت در حوزه انفورماتیک ، برنامه نویسی و علوم رایانه بوده و از طرفی هرساله بواسطه سرمایه گذاری های انجام شده از جانب این مرکز تحت بروز رسانی آخرین اطلاعات علمی قرار میگیرند . که این در نوع خود در سطح کشور بینظیر است ، هسته علمی قدرتمند مدیران ، موسسان و اساتید ایران اسکریپت باعث شده این مرکز به بعنوان یک مرجع علمی معتبر در کشور و حتی سطح بین الملل تبدیل شود . از طرفی مدرسان و اساتید روبی هم از این قائده مستثنی نبوده و در زمینه روبی  دارای تبحر و دانش بالایی میباشند .

اهداف دوره

در پایان دوره آموزش روبی دانشپذیر بر تمامی اصطلاحات و دستورات و ساختار روبی تسلط کامل پیدا خواهد کرد ، همچنین توانایی آنرا خواهد داشت که از ابتدا پروژه های مبتنی بر روبی را اجرا نماید . یکی از اهداف برگزاری دوره اموزش روبی در ایران اسکریپت ، آموزش بصورت عملگرا بوده بطوریکه متقاضی پس از اتمام دوره توانایی انجام عملی پروژه های برپایه روبی را تا میزان بسیار زیادی خواهد داشت .

جدول مشخصات دوره

عنوان
توضیحات
سایر مشحصات
نام دوره
روبی
آموزش سطح یک
نحوه برگزاری
آنلاین یا حضوری
Adobe یا آموزشگاه
شرایط کلاس عمومی
15 نفر
ظرفیت هر کلاس
شرایط کلاس خصوصی
1-3 نفر
ظرفیت هر کلاس
شرایط کلاس آنلاین
غیر حضوری
نرم افزار AdobeC
گواهینامه پایان دوره
آموزشگاه و بین المللی
بهمراه آزمون
مدرس دوره
دپارتمان آموزش و توسعه
اختصاصی
آخرین بروزرسانی
1401-1402
آخرین بروزرسانی
آزمون بین المللی
اختیاری EU-USA
دارای هزینه مجزا
تاییدیه ها
EU-USA-IRNIR
بین المللی و سازمان فنی

سوالات متداول

کلاس های آموزشی به دو روش کلی برگزار میشوند که عبارتند از دوه های آموزش حضوری و کلاس های آموزش غیر حضوری ، همچنین متقاضیان میتوانند پکیج های آموزش جاوا اسکریپت را از بخش مربوط به فیلم های آموزشی دریافت نمایند .

کلیه متقاضیان میتوانند بدون داشتن هیچگونه پیش زمینه قبلی در این دوره آموزشی شرکت نمایند ، مباحث آموزشی در این دوره از پایه و بصورت صفر تا صد ارائه میشوند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پیش نیازهای این دوره  میتوانید با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید .

برای متقاضیانی خارج از استان تهران هستند و که قصد شرکت در دوره اموزشی را دارند سه شرایط در نظر گرفته شده است :

1-شرکت در دوره های آموزشی حضوری بصورت فشرده (7 روزه) .

2- شرکت در دوره های آموزشی آنلاین (مجازی)

3- تهیه فیلم آموزشی دوره از بخش دورهه های آفلاین 

4- متقاضیانی که مشکلی بمنظور رفت آمد به شهر تهران و یا اقامت ندارند میتوانند در دوره های آموزش ترمیک شرکت کنند .

کلاس های حضوری در محل مرکز برگزار شده و متقاضی میبایست در وقت ساعت مشخص در محل اموزش محضور داشته باشد .

کلاس های آموزش مجازی و آنلاین بصورت غیر حضوری برگزار میشوند . کلیه متقاضیان در ساعات و روزهای تعیین شده میبایست توسط نرم افزار Adobe Connect در کلاس حضور داشته باشند .

متاسفانه شرایط پرداخت بصورت اقساد در حال حاضر در این مرکز وجود ندارد .

کلاس های عمومی در این مرکز بصورت 15 نفره برگزار میشوند ف همچنین کلیه متقاضیان میتوانند با هماهنگی قبلی در دوره های آموزش خصوصی (3 نفره) در این مرکز شرکت کنند .

کنسلی و عودت وجه تنها در بازه زمانی 20 روز قبل از آغاز دوره امکانپذیر میباشد ، لذا با توجه به اینکه تمامی ثبت نام های ترم جاری در بازه 20 روز تا آغاز دوره بسته میشوند ، امکان کنسلی کلاس و عودت وجه در این بازه تحت هیچ شرایط وجود ندارد .

کلیه مباحث آموزشی در این دوره از پایه و بصورت صفر تا صد ارائه میشوند .

نحوه آموزش

آزمون جاوا اسکریپت

شرایط برگزاری آزمون پایان دوره روبی به همراه اعطای گواهینامه داخلی و بین المللی از موسسه certper اروپا بوده که در پایان دوره دانشپذیر میبایست بصورت آنلاین یا حضوری در آزمون شرکت نماید ، در اینصورت دانشپذیر و پس از کسب حد نصاب نمره میتواند گواهینامه را دریافت نماید . لازم به ذکر است دانشپذیرانی که نتوانند در آزمون روبی نمره قبولی کسب نمایند میتوانند مجدد با پرداخت هزینه 90 دلاری در این آزمون ثبت نام نمایند .

آموزش حضوری جاوا اسکریپت

آموزش حضوری روبی در مکان و محل آموزشگاه برگزار و کلیه متقاضیان برای شرکت در دوره های اموزش حضوری روبی میبایست در ساعت و روز مشخص در محل آموزشگاه حضور داشته باشند . لازم به ذکر است کلیه متقاضیان این دوره بمنظور اخذ گواهینامه بین المللی و یا داخلی ملزم به شرکت در آزمون پایان دوره میباشند . همچنین دوره های آموزش حضوری در این مرکز در بالاترین سطح کیفی بهمراه امکانات کامل آموزشی برگزار میشود که در نوع خود بینظیر است .

آموزش آنلاین جاوا اسکریپت

اموزش انلاین روبی بصورت مجازی و غیر حضوری و تحت نرم افزار ادبی کانکت برگزار میشود ، کلیه متقاضیان بمنظور شرکت در دوره های اموزش انلاین روبی میبایست در ساعات و روز مشخص در کلاس بصورت انلاین حضور داشته باشند ، لازم به ذکر است در کلاس های اموزش آنلاین روبی امکان تبادل اطلاعات ، اشتراک گذاری صفحه نمایشگر هر دانشپذیر، پرسش و پاسخ فی مابین اعضا و مکالمات جمعی فراهم شده است .

سایر اطلاعات

بهترین اموزشگاه روبی

ایران اسکریپت بعنوان یکی از بهترین اموزشگاه در زمینه اموزش روبی و همچنین بعنوان یکی از تخصصی ترین مراکز و آموزشگاه های عالی در سطح کشور بوده که دوره های تخصصی آموزش روبی را به بصورت کاملا آکادمیک و استاندارد برگزار میکند .

آموزش تخصصی روبی

یکی از ویژگی های مهم مرکز آموزش عالی ایران اسکریپت برگزاری دوره های آموزشی حوزه فناوری اطلاعات بخصوص دوره اموزش روبی بصورت کاملا تخصصی میباشد ، لازم به ذکر است یکی از رشته هایی که در این مرکز بصورت تخصصی آموزش داده میشود ، دوره آموزشی روبی میباشد .

آموزش صفر تا صد روبی

آموش روبی بصورت صفر تا صد در یکی از آموزشگاه های پیشکسوت در صنعت انفورماتیک بسیار در یادگیری و آموزش دانشگذیران موثر خواهد بود . اموزشگاه ایران اسکریپت با برگزاری دوره های اموزش صفر تا صد روبی زمینه را برای یادگیری آسان این رشته فراهم نموده است .

آموزش حضوری روبی

در محل آموزشگاه

آموزش آنلاین روبی

بصورت غیر حضوری

آموزش عمومی روبی

ظرفیت 15 نفره

آموزش خصوصی روبی

ظرفیت 3 نفره

آموزش فشرده روبی

کوتاه مدت

آموزش آکادمیک روبی

آموزش ترمیک

آموزش پیشرفته روبی

آموزش سطح بالا

برگزاری آزمون روبی

آزمون بین الملل

فهرست مطالب