برگزاری سمینار بین المللی ابر توسعه دهندگان جامعه PHP با حضور شرکت رنگیلتون اسپانیا و شرکت اوبری روسیه در تهران

1731 امتیاز
5/5

آموزش اسکالا

برگزاری دوره های آموزش سطح بالا و تخصصی اسکالا در مرکز آموزش عالی ایران اسکریپت بصورت کاملا آکادمیک و ترمیک ویژه متقاضیان علاقه مند به یادگیری و آموزش اسکالا به همراه اعطای گواهینامه بین المللی و آزمون سنجش سطح از کشور سوئیس و موسسه Certify آمریکا

رتبه 1 آموزش حرفه ای

دپارتمان آموزش و توسعه علوم انفورماتیک

آموزش آکادمیک

دپارتمان آموزش و توسعه علوم انفورماتیک

2 دهه تجربه

دپارتمان آموزش و توسعه علوم انفورماتیک

رشته های منعطف

دپارتمان آموزش و توسعه علوم انفورماتیک

شرایط برگزاری دوره آموزش اسکالا

دوره آموزش اسکالا توسط تیم انفورماتیک ایران اسکریپت در دسترس عموم علاقه مندان و متقاضیان قرار گرفته است . ایران اسکریپت بعنوان یک مرجع حرفه ای در حوزه آموزش انفورماتیک و فناوری اطلاعات با تشکیل دوره های آموزش اسکالا جامع ترین و تخصصی ترین خدمات آموزش حرفه ای را به علاقه مندان به یادگیری اسکالا ارائه میکند.

تخصصی ترین مرکز آموزش اسکالا

آموزش اسکالا یکی از فیلد های کاملا تخخصی در حوزه انفورماتیک و فناوری اطلاعات میباشد که نیاز به تجربه و تخصص بالا دارد . مجموعه ایران اسکریپت بعنوان یکی از پیشکسوتان صنعت آی تی کشور با داشتن بیش از 12000 پروژه ملی و بین المللی و همچنین با برگزاری بیش از 170 هزار رویداد آموزشی در زمینه اسکالا یکی از تخصصی ترین مراکز آموزش اسکالا در کشور میباشد.

دوره آموزش اسکالا ( Scala )

[kkstarratings]
وضعیت : در حال برگزاری (امکان ثبت نام وجود دارد)
برگزاری دوره آموزش اسکالا در مرکز آموزش عالی ایران اسکریپت را میتوان بعنوان یکی از بهترین و تخصصی ترین رویداد های آموزشی در کشور نام برد ، این مجموعه با برگزاری دوره های اموزش تخصصی و پیشرفته اسکالا بصورت کاملا آکادمیک و استاندارد توانسته اقدام موثری در حوزه توسعه علمی و تکنیکال اسکالا در کشور داشته باشد . از طرفی با توجه به نبود منابع علمی و مناسب در کشور این مرکز توانسته سورس های اصلی و مادر در زمینه اسکالا را تدوین و بطور کامل گردآوری نماید و از طرفی مباحث و سرفصل های آموزشی اسکالا را با زبانی ساده و قابل درک به عموم علاقه مندان به یادگیری آن ارائه کند . دوره آموزش اسکالا سالانه طی دو مرحله تحت بروزرسانی و آپدیت قرار گرفته و آخرین دست آوردهای علمی و آموزشی در این حوزه گردآوری و در دسترس دانشپذیران قرار میگیرد .
کلیه متقاضیان و علاقه مندان به فراگیری و آموزش اسکالا میتوانند از طریق همین صفحه نسبت به ثبت نام و شرکت در این دوره آموزشی اقدام نمایند .

سرفصل های آموزشی

1- مروری بر ……(برای مثال زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت)

2- آموزش مفاهیم و اصطلاحات پایه و تخصصی …….. (برای مثال جاوا اسکریپت)

3- 

4-  

1- اینجا تایپ کنید

2- 

3- 

درباره اسکالا

زبان اسکالا _ Scala چیست و چه کاربردی دارد؟

زبان برنامه نویسی اسکالا برگ برنده ‌های بسیاری در مقابل اغلب زبان ‌های برنامه ‌نویسی سطح بالا همچون Java را دارا است . اما یکی از مهم‌ ترین دلایل مزیت این زبان برنامه نویسی نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی ، اصطلاحاً Multi Paradigm  بودن این زبان است که توانسته نظر بسیاری از دولوپرها را به خود جلب کند. که در ادامه به معرفی بیش تر اسکالا و کاربردهای آن پرداخته ایم.

قابلیت ترکیب اسکالا با جاوا

یکی دیگر از مزیت‌ های زبان برنامه نویسی اسکالا ، قابلیت ترکیب آن با زبان جاوا است . بدین صورت که ، برنامه ‌های نوشته‌ شده با اسکالا را می ‌توان در ماشین مجازی جاوا ( JVM ) اجرا کرد . همچنین دولوپرهای اسکالا می ‌توانند به‌ سادگی در کد خود از کدهای جاوا نیز استفاده کنند ؛ بدین معنا که دولوپرهای زبان اسکالا می‌توانند از کتابخانه های موجود در زبان جاوا به طور مستقیم در توسعه نرم‌ افزارهای خود استفاده کنند (در ضمن ، این امکان نیز برای دولوپرها فراهم شده است تا بتوانند کدهای اسکالا را از جاوا فراخوانی کرده و به‌ سادگی بخشی از برنامه خود را به زبان اسکالا و بخشی دیگر را با جاوا بنویسند و به همین دلیل ، بسیاری از دولوپرهای زبان جاوا به برنامه ‌نویسی با اسکالا روی می ‌آورند و این یک روش عالی برای ایشان است تا بتوانند از سال ‌ها تجربه خود در کدنویسی جاوا استفاده کرده و تبدیل به یک دولوپر اسکالای حرفه‌ای در بازار کار شوند.)

به‌ طور کلی ، قابلیت ترکیب کدهای اسکالا با جاوا موجب می گردد تا پلتفرم اسکالا پتانسیل بالایی به‌ منظور تبدیل شدن به زبان برنامه ‌نویسی اصلی کسب ‌و کارهای مختلف را داشته باشد ، زیرا بسیاری از پروژه ‌های بزرگ به زبان جاوا نوشته‌ شده ‌اند و بسیاری از دولوپرها نیز در حال کدنویسی با این زبان هستند.

صریح و واضح بودن زبان اسکالا

اگر بخواهیم زبان اسکالا را با زبانی مانند جاوا مقایسه کنیم ، اسکالا زبان بسیار قابل‌ فهم ‌و درک تری است و همچنین کدهایی که با زبان اسکالا نوشته‌ می شوند ، کاربردی هستند که همین مسئله نیز موجب می گردد تا دولوپرهای جاوا بیش تر به یادگیری زبان اسکالا علاقه‌ مند شوند .

به طور مثال ، در ادامه یک اصطلاحاً POJO در هر دو زبان خواهیم ساخت که از آن طریق به‌ راحتی می‌توان تفاوت بین کدنویسی در این دو زبان را مشاهده کرد . در ادامه خواهید دید که ، برای کدنویسی این برنامه در اسکالا تنها چند خط کد لازم است ولی در جاوا تعداد خطوط بیش تری لازم است به طوری که در جاوا داریم :

public class User {

    private String name;

    private List orders;   

    public User() {

        orders = new ArrayList();

    }

    public String getName() {

        return name;

    }

    public void setName(String name) {

        this.name = name;

    }

   

    public List getOrders() {

        return orders;

    }

       public void setOrders(List orders) {

        this.orders = orders;

    }

}

public class Order {

    private int id;

    private List products;

       public Order() {

        products = new ArrayList();

    }

       public int getId() {

        return id;

    }

   

    public void setId(int id) {

        this.id = id;

    }

       public List getProducts() {

        return products;

    }

   

    public void setProducts(List products) {

        this.products = products;

    }

}

public class Product {

    private int id;

    private String category;

       public int getId() {

        return id;

    }

       public void setId(int id) {

        this.id = id;

    }

       public String getCategory() {

        return category;

    }

       public void setCategory(String category) {

        this.category = category;

    }

}

اما نمونه کد فوق در اسکالا به صورت زیر است :

class User {

    var name: String = _

    var orders: List[Order] = Nil

}

class Order {

    var id: Int = _

    var products: List[Product] = Nil

}

class Product {

    var id: Int = _

    var category: String = _

}

البته زبان جاوا به‌ واسطه ویژگی ‌های اضافه‌ شده به نسخۀ 8 آن کمی بهبود یافته است ( اما این ویژگی‌ ها در این مثال به کار برده نشده ‌اند ) . با این حال ، اسکالا در کدنویسی‌ های مختصر و تمیز ، همچنان رتبه بالاتری نسبت به جاوا دارد .

فرصت ‌های شغلی بهتر برای زبان اسکالا

برنامه ‌نویسان همواره در حال یادگیری تکنولوژی‌ ها و فریمورک ‌های جدید هستند به این دلیل که قصد به دست آوردن یک شغل خوب را دارند و همچنین بر این عقیده ‌اند که رشد حرفه ‌ای در یادگیری تکنولوژی‌های جدید است . در همین راستا ، یادگیری زبان برنامه‌نویسی اسکالا مطمئناً موجب می گردد تا دولوپرها مهارت‌ هایی را کسب کنند که خواهان بیش تری در بازار کار دارند . در حال حاضر نیز این زبان توسط شرکت‌های بزرگی همچون Twitter ،LinkedIn ،Foursquare  و Quora مورد استفاده قرار می ‌گیرد .

در بعضی از فریمورک ‌های وب نیز از زبان اسکالا استفاده شده است ؛ مثلا ، وب ‌سایت Quora  فریمورک اختصاصی خود را با زبان اسکالا توسعه داده است که همین موجب می‌گردد تا به نظر رسد که تمام شرایط برای این که زبان اسکالا به‌ عنوان جایگزین خوب برای زبان جاوا تبدیل شود ، مهیا است .

سینتکس دقیق زبان اسکالا

با وجود اینکه سینتکس زبان جاوا قابل ‌فهم و درک است، اما یکی از بزرگ‌ ترین عیبی که دارد الزام نوشتن تعداد خط کد زیاد و تکرار آن ‌ها به‌ منظور انجام کاری کوچک است اما این در حالی است که در زبان اسکالا یکسری بنچ ‌مارک ( استاندارد ) جدید معرفی شده است تا سینتکس این زبان هم مختصر و کوتاه و همچنین خوانا باشد . کامپایلر اسکالا که تحت عنوان Scalac شناخته می‌شود ، بسیار هوشمند بوده و می‌تواند توابعی همچون ()toString() ،equals() ،hasCode و توابع دیگر را برای کد دولوپر تولید کند .

در ادامه ، دو بلوک کد از کلاسی یکسان را آورده ‌ایم . این کلاس هم با زبان جاوا و هم با اسکالا نوشته‌ شده‌ است تا تفاوت ‌های کاملا آشکار آن ‌ها را مشاهده کنید . به عنوان نمونه در زبان جاوا داریم :

public class Book {

    private final String name;

    private final double price;

    public Star(String name, double price) {

        this.name = name;

        this.price = price;

    }

    @Override

    public int hashCode() {

        int hash = 7;

        hash = 23 * hash + Objects.hashCode(this.name);

        return hash;

    }

    @Override

    public boolean equals(Object obj) {

        if (obj == null) {

            return false;

        }

        if (getClass() != obj.getClass()) {

            return false;

        }

        final Test other = (Test) obj;

        if (!Objects.equals(this.name, other.name)) {

            return false;

        }

        if (Double.doubleToLongBits(this.price) != Double.doubleToLongBits(other.price)) {

            return false;

        }

        return true;

    }

    @Override

    public String toString() {

        return “Test{” + “name=” + name + “, price=” + price + ‘}’;

    }

}

 

اما همین کار را می‌ توان با استفاده از Case Class اسکالا به‌ راحتی و به صورت زیر انجام داد :

case class Book(name: String, price: double)

همچنین دولوپرها می‌توانند از لایبرری Lombok ( یکی از مهم ‌ترین لایبرری ‌ها برای دولوپرهای جاوا ) به‌ منظور حذف کدهای تکراری مربوط به توابعی همچون ()getters() ،setters()  ، equals()  ،hashCode  و ()toString استفاده نماییند ؛ به طور قطع ، لایبرری Lombok قادر است به طور خودکار این توابع را برای دولوپرها فراخوانی کند .

اساتید دوره

اساتید دوره آموزش اسکالا  در مرکز آموزش عالی ایران اسکریپت دارای حداقل 10 سال سابقه فعالیت در حوزه انفورماتیک ، برنامه نویسی و علوم رایانه بوده و از طرفی هرساله بواسطه سرمایه گذاری های انجام شده از جانب این مرکز تحت بروز رسانی آخرین اطلاعات علمی قرار میگیرند . که این در نوع خود در سطح کشور بینظیر است ، هسته علمی قدرتمند مدیران ، موسسان و اساتید ایران اسکریپت باعث شده این مرکز به بعنوان یک مرجع علمی معتبر در کشور و حتی سطح بین الملل تبدیل شود . از طرفی مدرسان و اساتید اسکالا هم از این قائده مستثنی نبوده و در زمینه اسکالا  دارای تبحر و دانش بالایی میباشند .

اهداف دوره

در پایان دوره آموزش اسکالا دانشپذیر بر تمامی اصطلاحات و دستورات و ساختار اسکالا تسلط کامل پیدا خواهد کرد ، همچنین توانایی آنرا خواهد داشت که از ابتدا پروژه های مبتنی بر اسکالا را اجرا نماید . یکی از اهداف برگزاری دوره اموزش اسکالا در ایران اسکریپت ، آموزش بصورت عملگرا بوده بطوریکه متقاضی پس از اتمام دوره توانایی انجام عملی پروژه های برپایه اسکالا را تا میزان بسیار زیادی خواهد داشت .

جدول مشخصات دوره

عنوان
توضیحات
سایر مشحصات
نام دوره
اسکالا
آموزش سطح یک
نحوه برگزاری
آنلاین یا حضوری
Adobe یا آموزشگاه
شرایط کلاس عمومی
15 نفر
ظرفیت هر کلاس
شرایط کلاس خصوصی
1-3 نفر
ظرفیت هر کلاس
شرایط کلاس آنلاین
غیر حضوری
نرم افزار AdobeC
گواهینامه پایان دوره
آموزشگاه و بین المللی
بهمراه آزمون
مدرس دوره
دپارتمان آموزش و توسعه
اختصاصی
آخرین بروزرسانی
1401-1402
آخرین بروزرسانی
آزمون بین المللی
اختیاری EU-USA
دارای هزینه مجزا
تاییدیه ها
EU-USA-IRNIR
بین المللی و سازمان فنی

سوالات متداول

کلاس های آموزشی به دو روش کلی برگزار میشوند که عبارتند از دوه های آموزش حضوری و کلاس های آموزش غیر حضوری ، همچنین متقاضیان میتوانند پکیج های آموزش جاوا اسکریپت را از بخش مربوط به فیلم های آموزشی دریافت نمایند .

کلیه متقاضیان میتوانند بدون داشتن هیچگونه پیش زمینه قبلی در این دوره آموزشی شرکت نمایند ، مباحث آموزشی در این دوره از پایه و بصورت صفر تا صد ارائه میشوند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پیش نیازهای این دوره  میتوانید با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید .

برای متقاضیانی خارج از استان تهران هستند و که قصد شرکت در دوره اموزشی را دارند سه شرایط در نظر گرفته شده است :

1-شرکت در دوره های آموزشی حضوری بصورت فشرده (7 روزه) .

2- شرکت در دوره های آموزشی آنلاین (مجازی)

3- تهیه فیلم آموزشی دوره از بخش دورهه های آفلاین 

4- متقاضیانی که مشکلی بمنظور رفت آمد به شهر تهران و یا اقامت ندارند میتوانند در دوره های آموزش ترمیک شرکت کنند .

کلاس های حضوری در محل مرکز برگزار شده و متقاضی میبایست در وقت ساعت مشخص در محل اموزش محضور داشته باشد .

کلاس های آموزش مجازی و آنلاین بصورت غیر حضوری برگزار میشوند . کلیه متقاضیان در ساعات و روزهای تعیین شده میبایست توسط نرم افزار Adobe Connect در کلاس حضور داشته باشند .

متاسفانه شرایط پرداخت بصورت اقساد در حال حاضر در این مرکز وجود ندارد .

کلاس های عمومی در این مرکز بصورت 15 نفره برگزار میشوند ف همچنین کلیه متقاضیان میتوانند با هماهنگی قبلی در دوره های آموزش خصوصی (3 نفره) در این مرکز شرکت کنند .

کنسلی و عودت وجه تنها در بازه زمانی 20 روز قبل از آغاز دوره امکانپذیر میباشد ، لذا با توجه به اینکه تمامی ثبت نام های ترم جاری در بازه 20 روز تا آغاز دوره بسته میشوند ، امکان کنسلی کلاس و عودت وجه در این بازه تحت هیچ شرایط وجود ندارد .

کلیه مباحث آموزشی در این دوره از پایه و بصورت صفر تا صد ارائه میشوند .

نحوه آموزش

آزمون جاوا اسکریپت

شرایط برگزاری آزمون پایان دوره اسکالا به همراه اعطای گواهینامه داخلی و بین المللی از موسسه certper اروپا بوده که در پایان دوره دانشپذیر میبایست بصورت آنلاین یا حضوری در آزمون شرکت نماید ، در اینصورت دانشپذیر و پس از کسب حد نصاب نمره میتواند گواهینامه را دریافت نماید . لازم به ذکر است دانشپذیرانی که نتوانند در آزمون اسکالا نمره قبولی کسب نمایند میتوانند مجدد با پرداخت هزینه 90 دلاری در این آزمون ثبت نام نمایند .

آموزش حضوری جاوا اسکریپت

آموزش حضوری اسکالا در مکان و محل آموزشگاه برگزار و کلیه متقاضیان برای شرکت در دوره های اموزش حضوری اسکالا میبایست در ساعت و روز مشخص در محل آموزشگاه حضور داشته باشند . لازم به ذکر است کلیه متقاضیان این دوره بمنظور اخذ گواهینامه بین المللی و یا داخلی ملزم به شرکت در آزمون پایان دوره میباشند . همچنین دوره های آموزش حضوری در این مرکز در بالاترین سطح کیفی بهمراه امکانات کامل آموزشی برگزار میشود که در نوع خود بینظیر است .

آموزش آنلاین جاوا اسکریپت

اموزش انلاین اسکالا بصورت مجازی و غیر حضوری و تحت نرم افزار ادبی کانکت برگزار میشود ، کلیه متقاضیان بمنظور شرکت در دوره های اموزش انلاین اسکالا میبایست در ساعات و روز مشخص در کلاس بصورت انلاین حضور داشته باشند ، لازم به ذکر است در کلاس های اموزش آنلاین اسکالا امکان تبادل اطلاعات ، اشتراک گذاری صفحه نمایشگر هر دانشپذیر، پرسش و پاسخ فی مابین اعضا و مکالمات جمعی فراهم شده است .

سایر اطلاعات

بهترین اموزشگاه اسکالا

ایران اسکریپت بعنوان یکی از بهترین اموزشگاه در زمینه اموزش اسکالا و همچنین بعنوان یکی از تخصصی ترین مراکز و آموزشگاه های عالی در سطح کشور بوده که دوره های تخصصی آموزش اسکالا را به بصورت کاملا آکادمیک و استاندارد برگزار میکند .

آموزش تخصصی اسکالا

یکی از ویژگی های مهم مرکز آموزش عالی ایران اسکریپت برگزاری دوره های آموزشی حوزه فناوری اطلاعات بخصوص دوره اموزش اسکالا بصورت کاملا تخصصی میباشد ، لازم به ذکر است یکی از رشته هایی که در این مرکز بصورت تخصصی آموزش داده میشود ، دوره آموزشی اسکالا میباشد .

آموزش صفر تا صد اسکالا

آموش اسکالا بصورت صفر تا صد در یکی از آموزشگاه های پیشکسوت در صنعت انفورماتیک بسیار در یادگیری و آموزش دانشگذیران موثر خواهد بود . اموزشگاه ایران اسکریپت با برگزاری دوره های اموزش صفر تا صد اسکالا زمینه را برای یادگیری آسان این رشته فراهم نموده است .

آموزش حضوری اسکالا

در محل آموزشگاه

آموزش آنلاین اسکالا

بصورت غیر حضوری

آموزش عمومی اسکالا

ظرفیت 15 نفره

آموزش خصوصی اسکالا

ظرفیت 3 نفره

آموزش فشرده اسکالا

کوتاه مدت

آموزش آکادمیک اسکالا

آموزش ترمیک

آموزش پیشرفته اسکالا

آموزش سطح بالا

برگزاری آزمون اسکالا

آزمون بین الملل

فهرست مطالب