🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بررسی زبان های نوین برنامه نویسی با میزبانی ایران اسکریپت و حضور کمپانی CTC کانادا

با الگوریتم های مهم پایتون آشنایی داری

 1417 امتیاز (4.9/5) 
0 / 5

Your page rank:

پایگاه خبری ایران اسکریپت، شرکت ها قصد دارند سرمایه گذاری در هوش مصنوعی را به میزان قابل توجهی افزایش دهند ادامه گزارش بر اساس گزارش جدیدی که توسط Rackspace و VMware

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

آموزش و توسعه علوم سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

مرکز توسعه زیرساخت های انفورماتیکی ایران اسکریپت

IRANSCRIPT College

خدمات سطح بالا حوزه فناوری اطلاعات ایران اسکریپت

جدول محتـــــــــــــوا :

با الگوریتم های مهم پایتون آشنایی داری

پایگاه دانش ایران اسکریپت، پایتون یک زبان برنامه نویسی قدرتمند است که در زمینه های مختلفی از جمله علم داده، هوش مصنوعی، تحلیل داده و برنامه نویسی وب استفاده می شود. در این مقاله، به بررسی الگوریتم های مهم پایتون که برنامه نویسان باید آنها را بدانند، می پردازیم.

الگوریتم جستجوی دودویی (Binary Search Algorithm)

الگوریتم جستجوی دودویی یک الگوریتم کارآمد برای جستجوی عناصر در یک لیست مرتب است. این الگوریتم با استفاده از تقسیم و حل، نصف کردن محدوده جستجو در هر مرحله از جستجو، به سرعت به عنصر مورد نظر می رسد. الگوریتم جستجوی دودویی در پیچیدگی زمانی O(log n) اجرا می شود.

الگوریتم مرتب سازی حبابی (Bubble Sort Algorithm)

الگوریتم مرتب سازی حبابی یک الگوریتم ساده و کارآمد است که برای مرتب سازی لیست هایی با تعداد کم عناصر استفاده می شود. این الگوریتم با مقایسه و جابجایی عناصر در لیست، بزرگترین عنصر را به انتهای لیست منتقل می کند. الگوریتم مرتب سازی حبابی در پیچیدگی زمانی O(n^2) اجرا می شود.

الگوریتم مرتب سازی ادغامی (Merge Sort Algorithm)

الگوریتم مرتب سازی ادغامی یک الگوریتم پیچیده و کارآمد است که برای مرتب سازی لیست هایی با تعداد بزرگ عناصر استفاده می شود. این الگوریتم با تقسیم و حل، لیست را به دو نیمه تقسیم کرده و سپس دو نیمه را به صورت مرتب جداگانه مرتب می کند و در نهایت نیمه ها را با هم ادغام می کند. الگوریتم مرتب سازی ادغامی در پیچیدگی زمانی O(n log n) اجرا می شود.

الگوریتم جستجوی خطی (Linear Search Algorithm)

الگوریتم جستجوی خطی یک الگوریتم ساده است که برای جستجوی عناصر در یک لیست استفاده می شود. این الگوریتم به ترتیب عناصر لیست را چک می کند تا به عنصر مورد نظر برسد. الگوریتم جستجوی خطی در پیچیدگی زمانی O(n) اجرا می شود.

الگوریتم جستجوی عمق اول (Depth First Search Algorithm)

الگوریتم جستجوی عمق اول یک الگوریتم جستجوی گراف است که به صورت بازگشتی عمل می کند. این الگوریتم از یک راس شروع کرده و در اعماق گراف حرکت می کند تا به راس های دیگر برسد. الگوریتم جستجوی عمق اول در پیچیدگی زمانی O(V + E) اجرا می شود، که V تعداد رئوس گراف و E تعداد یال ها است.

الگوریتم جستجوی سطح اول (Breadth First Search Algorithm)

الگوریتم جستجوی سطح اول یک الگوریتم جستجوی گراف است که به صورت پهناوری عمل می کند. این الگوریتم از یک راس شروع کرده و به همه رئوس همسایه آن حرکت می کند و سپس به رئوس دیگر پیش می رود. الگوریتم جستجوی سطح اول در پیچیدگی زمانی O(V + E) اجرا می شود.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی الگوریتم های مهم پایتون که برنامه نویسان باید آنها را بدانند، پرداختیم. این الگوریتم ها به برنامه نویسان کمک می کنند تا بتوانند بهترین راه حل ها را برای مسائل خود پیدا کنند و برنامه های قدرتمندی را ایجاد کنند. با مطالعه و درک این الگوریتم ها، برنامه نویسان می توانند توانمندی های خود را در زمینه برنامه نویسی پایتون بهبود دهند.

دوره های آموزشی کالج ایران اسکریپت

همین الان بر روی لینک کلیک کنید و ثبت نام کنید

جدول محتوا :

بررسی دو شاخه هوشمند آمازون

پایگاه خبری ایران اسکریپت، اگر برخی از وسایل الکترونیکی غیرهوشمند در خانه شما وجود دارد که نمی خواهید از شر آنها خلاص شوید، یک راه ارزان