🔔 اطلاعیه : برگزاری سمینار بین المللی بررسی زبان های نوین برنامه نویسی با میزبانی ایران اسکریپت و حضور کمپانی CTC کانادا

گیت هاب (Github) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

 1417 امتیاز (4.9/5) 
0 / 5

Your page rank:

پایگاه خبری ایران اسکریپت، شرکت ها قصد دارند سرمایه گذاری در هوش مصنوعی را به میزان قابل توجهی افزایش دهند ادامه گزارش بر اساس گزارش جدیدی که توسط Rackspace و VMware

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 1706
2 دهه تجربه

آموزش و توسعه علوم سرمایه گذاری

رشته های منعطف

پوشش بیش از 130 رشته تخصصی

رتبه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

مرکز توسعه زیرساخت های انفورماتیکی ایران اسکریپت

IRANSCRIPT College

خدمات سطح بالا حوزه فناوری اطلاعات ایران اسکریپت

جدول محتـــــــــــــوا :

گیت هاب (Github) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

پایگاه دانش ایران اسکریپت، GitHub یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین سامانه‌های مدیریت وب‌گیت است که توسط توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در سراسر جهان استفاده می‌شود. این سرویس به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا به راحتی و به صورت همزمان با همکاران خود، به توسعه و مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری خود بپردازند.

GitHub مشهورترین سامانه‌های مدیریت وب‌گیت

یکی از جذابیت‌های GitHub، قابلیت مشارکت و همکاری بین توسعه‌دهندگان است. در این سرویس، هر پروژه به صورت یک مخزن (repository) نگهداری می‌شود که هر فرد می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد و تغییرات خود را اعمال کند. این تغییرات به صورت پیشنهادها (pull requests) ارسال می‌شوند و مدیر پروژه می‌تواند آن‌ها را بررسی و تأیید کند. با این روش، توسعه‌دهندگان می‌توانند با همکاری و ترکیب توانمندی‌های خود، به بهبود و توسعه پروژه‌ها بپردازند.

GitHub از سیستم کنترل نسخه Git استفاده می‌کند که توسط لینوس توروالدز، خالق سیستم عامل لینوکس، توسعه داده شده است. Git به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا تغییراتی که در کدهای منبع ایجاد کرده‌اند را ثبت کنند و از آنها بازگردانی کنند. این سامانه کنترل نسخه، امکاناتی مانند پیگیری تغییرات، ایجاد شاخه‌های مختلف برای توسعه‌های موازی و ادغام تغییرات را فراهم می‌کند.

برای استفاده از GitHub، کاربران باید حساب کاربری بسازند. سپس می‌توانند پروژه‌های خود را روی گیت هاب آپلود کنند و به آنها دسترسی داشته باشند. همچنین می‌توانند به پروژه‌های دیگران دسترسی داشته باشند و با همکاری در توسعه آنها، به جامعه توسعه‌دهندگان متصل شوند.

برای استفاده از GitHub، کاربران می‌توانند از رابط کاربری وب آن استفاده کنند یا از نرم‌افزار‌های کاربردی موجود برای سیستم‌عامل‌های مختلف استفاده کنند. این نرم‌افزارها امکاناتی مانند مشاهده و مدیریت مخازن، ارسال و دریافت تغییرات، مشارکت در پروژه‌های مختلف و مدیریت گزارشات را فراهم می‌کنند.

سخن آخر

در نهایت، GitHub یک پلتفرم کامل برای توسعه نرم‌افزار است که به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا به صورت همکاری و تعاونی پروژه‌های نرم‌افزاری خود را توسعه دهند و با جامعه توسعه‌دهندگان دیگر در ارتباط باشند. این سرویس باعث افزایش کیفیت نرم‌افزارها و سرعت توسعه آنها می‌شود و به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا از تجربه و دانش دیگران بهره‌برداری کنند.

دوره های آموزشی کالج ایران اسکریپت

همین الان بر روی لینک کلیک کنید و ثبت نام کنید

جدول محتوا :

بررسی دو شاخه هوشمند آمازون

پایگاه خبری ایران اسکریپت، اگر برخی از وسایل الکترونیکی غیرهوشمند در خانه شما وجود دارد که نمی خواهید از شر آنها خلاص شوید، یک راه ارزان